Zet
Autentificare Înregistrare

Zet cazino – jocuri, furnizori și categorii pentru jucătorii din România

Începe să joci

Câștiguri mari recente

ace787+1 308,70 lei
Big Fish
deltaz67+2 408,05 lei
Mariachi Coins
onyx_pro33+259,70 lei
Break the Piggy Bank
pixel_uk+2 709,15 lei
Blackjack X 17 - Azure
ravenx+1 066,00 lei
Chase For Glory
luckying7+2 207,00 lei
243 Fire'n'Diamonds
onyx_pro45+881,30 lei
Super Wild Fruits - On Ice
reel_pro+1 097,65 lei
Buffalo Freedom DoubleMax
jade_pro+643,80 lei
Egyptian Marvel
delta7+1 680,35 lei
Catch the Wind Bonus Buy

Furnizori de jocuri

SlotopiaJellyAviatrix1spin4winMancalaMaxwingamingMgagamesBangbanggamesFoxiumHalfpixelFugaso

Operatorul anunță o bibliotecă de peste 2.000 de jocuri, împărțite între sloturi, mese live, ruletă, blackjack, poker video și titluri instant-win. Jocurile rulează în browser la Zet — această pagină descrie categoriile și furnizorii, nu organizează pariuri sau gambling.

Cine stă în spatele jocurilor

Platforma lucrează cu 11 furnizori enumerați în termeni, printre care Pragmatic Play, ELK, QuickSpin, Igrosoft și Rival Gaming. Lista completă apare în modulul de jos al paginii — aici reții că biblioteca combină studiouri cu poveste lungă (Igrosoft din Rusia) și producători mai noi, axați pe mecanici volatile precum cascadele și buy-bonus.

Sloturi – ce tipuri întâlnești și cum contează la rulaj

Operatorul listează peste 1.800 de aplicații de sloturi — cifra lor, nu a noastră. Termenii nu detaliază subcategorii, dar lista de contribuție dezvăluie excluderi: Book of Sun Multichance, Jack and the Beanstalk, Starburst XXXtreme, Leprechaun Riches și Sticky Bandits stau la 0% contribuție, iar sute de titluri — 10x Rewind, Le Kaffee Bar, Scarab Treasure, Fruit Loop, Aztec Emerald printre ele — sunt interzise complet cu bonus activ.

Sloturile clasice, scratch cardurile și Keno contribuie 100% la rulaj. Titlurile cu jackpot progresiv, jocurile Slingo și bingo nu pot fi deschise deloc dacă ai un bonus activ. Această separare contează când alegi ce să joci pentru a îndeplini rulajul de 35x.

Dealeri live și mese cu transmisie în timp real

Secțiunea live numără 10 aplicații, fără detalii despre studiouri sau furnizori în termenii consultați. Ruletă, blackjack și baccarat cu dealeri sunt confirmate; jocurile live contribuie 10% la rulajul bonusului, ceea ce înseamnă că 1.000 de lei pariați adaugă 100 de lei la progres. Câteva show-uri — Crazy Time, Dream Catcher, Dream Catcher First Person și Monopoly — contribuie 50%, o cifră rară și utilă dacă îți place genul.

Există un cashback separat pentru mese live: 25% până la 200 de euro, cu cerințe proprii de rulaj.

Blackjack și baccarat în variante multiple

Termenii confirmă 42 de aplicații de blackjack, unele probabil variantele clasice cu șase pachete, altele cu payout 3:2 sau reguli europene. La baccarat nu se oferă o cifră separată, dar categoria apare în promoțiile live.

Ruletă, poker video și jocuri de masă clasice

Operatorul listează 19 aplicații de ruletă — europeană, americană, poate și French cu regula La Partage, deși ultima nu e confirmată explicit. Poker video vine cu 33 de aplicații; jocurile de cărți și masă în ansamblu (poker inclus, exclus blackjackul) contribuie 0% la rulajul bonusului și nu pot fi folosite pentru a îndeplini cerința de 35x.

Strategiile cu risc minim declanșează anularea bonusului: pariurile la ruletă care acoperă 24 sau mai multe dintre cele 37 de spoturi sunt interzise explicit în paragraful 394 al termenilor.

Plinko, Golden Treasure și categoriile speciale

Plinko contribuie 10%. Double Roll, Spin Strike, Wicket Blast, Plinball și Golden Treasure stau tot la 10%. Aceste cifre contează când vrei să alterneazi între sloturi cu contribuție plină și alte genuri fără să pierzi tot progresul.

Tip de jocContribuție la rulaj
Sloturi (exclus titlurile excluse), Scratch Cards, Keno100%
Jocuri live10%
Crazy Time, Dream Catcher, Monopoly50%
Mese de cărți și masă (ruletă, blackjack, baccarat, poker video)0%
Plinko, Double Roll, Spin Strike, Wicket Blast, Plinball, Golden Treasure10%
Jackpot Slots, Slingo, BingoIndisponibile cu bonus activ

Cum ajungi la jocuri – pașii de la cont la primul spin

  1. Creezi un cont la operator completând formularul de înregistrare cu username, parolă și adresă de email validă.
  2. Te autentifici cu datele de cont — site-ul are o pagină dedicată la autentificare.
  3. Alegi categoria din meniul principal — Sloturi, Live Casino, Mese de Masă sau Jackpots.
  4. Filtrezi după furnizor, volatilitate sau căutare liberă dacă vrei un titlu anume; modulul de jocuri al paginii arată grilă completă și filtre.
  5. Apeși pe cardul jocului; acesta se încarcă în browser fără descărcare suplimentară.

Joc responsabil – limite și ajutor

Gambling-ul se joacă pentru distracție, nu pentru venit. Dacă simți că pierzi controlul sau petreci mai mult timp decât ți-ai propus, contactează Joc Responsabil la 0800 800 099 (luni–vineri, 09:00–17:00) sau accesează chat-ul cu un psiholog pe jocresponsabil.ro, disponibil non-stop. Poți solicita autoexcluderea prin ONJN — perioadă de 6, 9, 12 luni sau pe termen nelimitat, valabilă de la miezul nopții următoare înregistrării și care nu expiră singură la capăt.

Acest site oferă informații despre Zet; nu organizează jocuri de noroc, nu primește pariuri și nu procesează tranzacții. Accesul este permis doar persoanelor de 18+. Dacă ai nevoie de sprijin, sună la linia gratuită de mai sus sau vizitează jocresponsabil.ro.

Întrebări frecvente

Ce fel de sloturi găsesc la Zet?

Operatorul anunță peste 1.800 de aplicații de sloturi, furnizate de Pragmatic Play, ELK, QuickSpin, Igrosoft și Rival Gaming. Termenii exclud sute de titluri de la jocul cu bonus activ și marchează câteva — Book of Sun Multichance, Jack and the Beanstalk, Starburst XXXtreme — cu contribuție zero la rulaj.

Jocurile live contribuie la rulajul bonusului?

Mesele live cu dealeri contribuie 10% la rulajul cerut de 35x. Câteva show-uri — Crazy Time, Dream Catcher, Monopoly — contribuie 50%. Blackjack-ul, baccarat-ul și ruleta jucate la mese clasice (fără dealer live) stau la 0%.

Pot juca gratuit înainte de a depune?

Cum caut un anumit furnizor în lobby?

După autentificare, alegi categoria dorită din meniu și folosești filtrul de furnizor din grilă. Modulul de jocuri al paginii afișează lista completă a celor 11 studiouri enumerate în termeni.